Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) bir sitenin arama motorları tarafından daha kolay bir biçimde taranmasına olanak sağlayan ve web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi adına yapılan çalışmalar bütünü ifade eder.

SEO Hizmetlerimiz

SEO çalışmalarına başlamadan önce web siteleriniz tarafımızdan büyük bir titizlikle incelenmekte ve yapılması gerekenler işlemler tarafınıza rapor halinde sunulmaktadır. Bu raporlar doğrultusunda sitenizde iyileştirlme yapılması gereken yerler tespit edilmektedir. Daha sonra gerekli düzenlemelerin yapılması sağlanır ve SEO işlemleri başlatılır.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Çalışmalarımız

  • Seo çalışmalarımız ilk olarak sayfa içi optimizasyon işlemiyle gerçekleşmektedir. Günümüz şartlarına uygun olan optimize işlemleri yapılır ve SEO kuralları gereğince siteniz üzerinde yer alan eksikliklerin ve hataların giderilmesi sağlanır. Ayrıca mevcut siteniz üzerinde yer alan açık kaynak kodlar sayesinde açık olan kaynak kodların sitenize zarar gelmesini engelleyeceği ilk işlem tamamlanır ve SEO açısından ilk rapor tarafınıza sunulur.
  • İkinci temel başlığımız olan sitenize gelmekte olan geri bağlantı yolları (backlink) webmaster tools yoluyla tespit edilir. Her birinin tekrar incelenmesi bizzat uzman ekibimiz tarafından yapılır. Düzenlenmesi gereken geri bağlantıların düzeltme işlemleri ve spama dönüşmüş olan kötü (zararlı) olarak adlandırılan geri bağlantıların kaldırılması ile ikinci aşama işlemi tamamlanarak tarafınıza rapor olarak sunulur.
  • Sitenize daha önceden yapılan bir çalışmaların bazı durumlarda SEO ölçütlerinin değiştirmesiyle birlikte sitenizi sağlıksız bir hale getirecek olan gereksiz linklerden temizlenmesi ve arınması sağlanır. Bu sayede siteniz için yeni temiz bir başlangıç evresi oluşturulur.

Hedef Kitlesi Oluşturmak

Yukarıda sizlere belirtmiş olduğumuz işlemlerin tamamlanması sonucunda web sitenizde kullanılacak anahtar kelimeler tespit edilir ve/veya tarafınızdan bizlere iletilen anahtar kelimeler web sitenize doğru bir şekilde yerleştirilir. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte anahtar kelimeler üzerinde yapılacak olan çalışmalarda ilk adım başlatılır. Ardından sitenize doğrudan bağlantı sağlayabilecek link yapıları oluşturarak referans sağlama işlemleri gerçekleşitrilir.

Unutmayın SEO çalışmaları bir defaya mahsus yapılan bir çalışma şekli değildir. Sürekli, düzenli ve titiz bir şekilde yapılan çalışma sonucunda web siteniz başarıya ulaşacaktır. Bazı müşterilerimiz arama motorlarında üst sıralarda hızlıca yer almak isterler. Ancak SEO çalışmalarında öncelik olan sitenizin alt yapı sistemini güçlendirmektir. Böylelikle web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların web sitenize tekrardan gelebilme ihtimali artmaktadır.

Başarı Sağlamak

Creative Yazılım olarak yapmış olduğumuz uzun süreli SEO anlaşmalarıyla müşterilerimizin web sitelerinin alt yapısını güçlendirmeyi ve web sitelerinin arama motorlarında üst sıralalarda yer almasını sağlamayı amaçlıyoruz. Sağlamış olduğu SEO hizmetleri ile web sitenize daha fazla trafik çekiyor ve markanızın mevcut potansiyelinin büyümesi destek oluyoruz.

SEO çalışmalarımız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.