Android One Yayınlandı

Android One Yayınlandı

Android One kısaca Google ile ibrlikte günümüz teknoloji devi markaların beraber oluşturdukları bir akıllı telefon ailesi olarak hayatımıza girmiştir. Google ilk olarak yaptığı açıklama ile Android One’ın ilk olarak kullanıldığı General Mobile 4G’yi tanıtmıştır. Android One hayatımıza yeni girdiği için henüz One’ın ne amaçla üretildiği ve ne işe yaradığı vatandaşlar tarafından bilinmemekle beraber merak edilmektedir. Her ne kadar merak edilse de ve her ne kadar yeni Android sürümleri çıksa da Android teknolojisi temelinde açık kaynak kodu barındırıyor ve sürekli geliştirilmeye müsait bir sistem olarak kalacaktır. Bizlerde Android’in yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Android One ve Özellikleri

Android One’ın en iyi özelliklerinden birisi sürekli olarak güncel kalabilmesidir. Özellikle iki yıl boyunca güncel kalabilmesi de onu muazzam yapan özellikler arasındadır. Yeni geliştirdikleri pil tasarrufu özelliği sayesinde pil gücünün azaldığı durumlarda bu mod devreye girer ve 90 dakikaya kadar pil gücünü yükseltebilmektedir. Android 5.1 Lollipop sürümü sayesinde son işletim sistemi ile çalıştığı için harika bir deneyim sunarak fevkalade bir performans sunar.

Uygulamalarınızı Daha Hızlı Yönetin

Günümüz de kullanıcıların en çok sıkıntı çektiği sorunlardan bir tanesi de bildiğiniz gibi uygulamaların yavaşlığıdır. Android One uygulamaları daha hızlı başlatma ve uygulamalar arası veri iletişimi yükselterek daha güzel bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Yeni getirdiği özelliklerden bir tanesi de bildirimlerin ne zaman çıkacağını hangi bildirimlerin çıkması gerektiğini sizin rahatlıkla seçebilmenizdir.Ayrıca lollipop Android’in en güvenli sürümleri arasındadır. Bu yüzden güvenlik konusunda da endişeniz ortadan kalkar.

Android One Sayesinde Verileriniz Silinmesin!

Android One’nın getirdiği özelliklerden bir tanesi de otomatik yedekleme sistemidir. Verileriniz yani fotoğraflarınız, videolarınız, belgeleriniz ve ayarlarınızı sizler için hayati önem taşıyabilmektedir. Bu yüzden bu verilerinizi Google bulut sürücüsü ile otomatik olarak yedeklenmektedir. Dilediğiniz zaman bu yedeklerden verilerinizi temin edebilirsiniz. Dilerseniz de otomatik olarak yedekleme özelliğini devre dışı bırakıp gizliliğinizi arttırabilirsiniz. Birçok güvenlik uzmanı tarafından bu yedekleme özelliği kullanıcı gizliliğinin yükseltilmesi için tavsiye edilmemektedir.