Blog

Marka Sadakati Nedir?

Marka Sadakati Nedir?

Marka sadakati, müşterilerin bir marka ile kurduğu sağlam bağın adıdır. Sadık bir müşteri kendini markaya adar ve zamanla aynı markadan tekrar tekrar satın alma davranışını gösterir. Üstelik müşteri bu satın almayı markanıza güvendiği için yapar. Hatta sadık müşteriler kendilerini bağlı hissettikleri markaların satış fiyatlarını umursamaz çünkü ihtiyaçlarının karşılanmasını ister. Dolayısıyla sadık müşteriler karlı müşterilerdir. Markanız için para harcamaktan çekinmezler çünkü diğer seçenekler arasında markanızın üstün bir yeri olduğunu düşünürler. Peki marka sadakati oluşturmak neden önemlidir?
Pazarlama Hunisi (Marketing Funnel) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pazarlama Hunisi (Marketing Funnel) Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Alışverişlerin sadece çok küçük bir oranının ilk temas anında gerçekleştiğini biliyor muydunuz? Ortalama olarak bir müşterinin satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce 5 ile 8 temas anına ihtiyacı vardır. Bu temaslar müşteri yolculuğunu oluşturur ve bu yolculuk her müşteri için farklıdır. Müşteri yolculuğunu bilmek ve her aşama için bir strateji planına sahip olmak pazarlama faaliyetlerinizde iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.
Ramazan Ayına Özel Pazarlama Stratejileri Nasıl Oluşturulur?

Ramazan Ayına Özel Pazarlama Stratejileri Nasıl Oluşturulur?

Ramazan ayı Müslümanlar için en cömert ve en kutsal aylardan biridir. İnsanlar şefkat, şükran, empati ve hayırseverlik gibi insani değerleri sergileme eğilimindedir. İnsanlar Ramazan öncesi ve Ramazan ayı boyunca da alışveriş yapma eğiliminde olduğu için Ramazan ayında genellikle alışverişe olan eğilim artış gösterir. Dolayısıyla Ramazan ayı işletmeler için ürünlerini ve hizmetlerini tanıtabilecekleri harika bir fırsattır. Bu yazımızda sizler için bu Ramazan’da kullanabileceğiniz bazı fikirleri derledik.
E-Ticarette Yapılan Ölümcül 5 Hata

E-Ticarette Yapılan Ölümcül 5 Hata

Hizmet veya ürünlerini internette satmak, potansiyel müşterilerine daha kolay ulaşmak ya da satışlarını katlamak mı istiyorsunuz? Teknolojinin ve e-ticaretin sunduğu imkanlardan yararlanmak isteyen pek çok işletme ne yazık ki istediği başarıyı elde edemiyor. Özellikle doğru stratejileri geliştirmeyen firmalar e-ticarette başarısız oluyorlar. Çünkü e-ticaret sitesinin yönetimi geleneksel ticaretten farklı bir yaklaşımı gerektiriyor.
Wordpress Otomatik Yedek Alma

Wordpress Otomatik Yedek Alma

Dünyanın en çok kullanılan CMS yazılımı olan Wordpress farklı kategorilerde milyonlarca internet sitesinin alt yapısını sağlıyor. İnternet sitelerinin kurulumu ve işletilmesi ile birlikte en önemli konulardan biri de yedekleme işlemidir. İnternet sitenizin geleceği ve emeklerinizin olağandışı durumlarda zarar görmemesi için yedek alma işlemi yapmalısınız. Wordpress kullanan internet sitesi sahipleri manuel yedek almak ile saatlerce uğraşmadan eklentiler ile otomatik yedek alma işlemi yapabilirler. Peki, hangi eklentileri kullanabilirsiniz?
Google Pagerank Üzerine

Google Pagerank Üzerine

Pagerank algoritması özellikle birkaç yıldır değerini yitirdiği ve Google’nin arama sonuçlarında bu değeri göze almadığı söylentileri mevcut. Google, algoritmalarını düzenli şekilde günceller ve politikaları gereği kullanıcıya aradığı bilgiyi veren, düzenli ve kendi diğer algoritmalarına uygun siteleri üst sıralarda gösterir. Pagerank değeri Google tarafından dikkate alınan bir değerdir ve belirli süreçlerde sitelerin sahip oldukları bu değer güncellenir. Son yıllarda ortaya çıkan pagerank değeri etkili değil kargaşasının sebebi ise algoritmanın güncellenmemesi söylentileridir. Pagerank değerini yükseltecek çalışmalar backlink yapısının doğru inşaa edilmesine bağlıdır. Link alınan sayfaların pagerank değeri ne kadar yüksekse bu size ek puan olarak yansır. Tabiki bu düşünce ile en yüksek değerlere sahip sitelerden link almanın sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alacağı kanısına da varmamak gereklidir. Google PageRank Google gözünde sıralama sonucuna etki eden sadece bir kriterdir. Pagerank 2 değerine sahip bir site Pagerank 7 siteden daha üst sonuçlarda yer almasıyla pagerank değerinin etkisi olmadığı düşüncesi kesinlikle yanlıştır. Sayfa içerisindeki özgünlük, doğallık ve kullanıcıya bilgiyi doğru ve etkili bir şekilde verilmesi, sitenin arama motoru botları tarafından rahat bir şekilde taranması, seo uyumlu link yapısı ve günümüzde meydana çıkan ve sıralamaları ciddi anlamda değişikliğe uğratan mobil uyumluluk güncellemesi gibi birçok etkene de dikkat edilmelidir. Günümüzde pagerank değeri yüksek sayfalardan link alımı yapılması ile pagerank değeri yükseltilebilmektedir. Bu sitelerden alınan linklerin faydalı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar ise link alınan site üzerindeki sayfa sayısı, site üzerinde yayımlanmış makalelerin kalitesi, sitenize olan benzerliği (site içeriğinize benzer bir site üzerinden alacağınız linkin faydası ile farklı içeriğe sahip siteden alacağınız linkin kat ve kat fazla olacaktır.) ve Google’nin diğer bir çok kriterinin doğru uygulanıp uygulanmamasına bağlıdır.
3 Adımda Wordpress Güvenliği

3 Adımda Wordpress Güvenliği

Bu yazımızda sizlerle Wordpress içerik sistemi hakkında, alınabilecek güvenlik önlemlerinden ve adım adım bunları nasıl uygulayabileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle, Wordpress içerik yönetim sistemi kendi içerisinde pek az güvenlik zafiyeti bulunduran bir sistemdir. Sürekli güncellenir ve kadrosu sistemi sürekli geliştirmeye çalışmaktadır. Sürekli geliştirilen ve yeniliğe açık sistemlerde güncellemeler dolayısı ile illa ki güvenlik zafiyetleri bulunacaktır. Bu tür güvenlik zaafiyetleri, Wordpress kadrosunun yayınlayacağı bir sonraki güncellemede kapatılır ya da fixlenir. Bu sayede hem güncel, hem yeniliğe açık hem de olabildiğince zafiyetsiz bir içerik yönetim sistemi amaçlanır. Ancak, Wordpress; sadece ana geliştiricileri ile değil, kitleye hitap eden ve dışarıdan gelen geliştiricilerle de gelişmektedir.
Neden E-Ticaret?

Neden E-Ticaret?

Yatırımların giderek kaydığı ve çok daha fazla insanın kendini çalışmak için belirlediği bir ortam olan internet, sanal ortamı almış ve çok verimli bir hale koyarak bütün insanları bu yöne çekmeye çalışmıştır. Aslında bunda bütün insanların son derece kolay bir şekilde internet ulaşımın sağlanması ve bununla birlikte neden e-ticaret sorusu da karşımıza çıkacak olursa, bunu çok kolay bir şekilde cevap vermemiz mümkün olacaktır.