Blog

Backlink Almak

Backlink Almak

Backlink alımı yapmaya karar verildiğinde herhangi bir siteden doğrudan link alımı yapılmamalıdır. Link alınacak sitenin seçimi sırasında titiz davranılmalıdır. Özellikle kalitesiz, içeriğini başka sitelerden kopyalarak sağlayan, kaliteli içerikler sunmayan ve sürekli tanıtım için yazı paylaşan, illegal içerikler bulunduran sitelerden alacağınız backlink sitenizi arama motorları gözünde olumsuz etkileyecek ve alınan link avantajdan çok zarara dönüşecektir. Aynı zamanda birçok kelimeden farklı veya aynı adrese link vermiş sitelerden alınacak linklerinde SEO çalışması sürecinde faydası olmamaktadır.
Acunetix ile Güvenlik Analizi

Acunetix ile Güvenlik Analizi

Acunetix Web Vulnerability Scanner, sitenizi güvende tutmak amacı ile kullanabileceğiniz yegâne araçlardan ikincisi. Günümüzde çoğunlukla Pentester, yani sisteme sızmak için yollar arayan insanlar tarafından kullanılan bu araç; sadece bu güruhun değil; web sitesi olan insanların da işine yarıyor. Zira, zafiyeti bulmak ile kalmayan bu aracın işlevleri arasında zafiyet hakkında detaylı bilgi vermek; sisteme nasıl sızıldığını örneklemek ve hedef sistem üzerinde zafiyetin nasıl çalıştığını görmek gibi etmenler de mevcut. Sektörde, HSBC, ING, American Express, Sony gibi devlere de hizmet sağlayan Acunetix’in arkasındaki güç elbette yılların verdiği tecrübe ile geliyor. Aracın, ücretli olduğu aşikâr ve her daldan tarifeleri mevcut. Örneğin, elli adet hedef taraması yapacaksanız o paketi, on hedef taraması yapacaksanız, onluk paketi seçebilirsiniz. Bunun yanında sürekli lisans paketleri de mevcut ve 3000$’dan başlıyor. Yaptığınız işin ne olduğuna bağlı olarak taleplerinize karşılık veren bu büyük kuruluşun aracını, adresinden temin etmeniz mümkün. Son olarak, üç Türkiye dağıtıcısı da bulunmakta.
Facebook Videoları Embed Şekliyle Farklı Sitelere Nasıl Eklenir?

Facebook Videoları Embed Şekliyle Farklı Sitelere Nasıl Eklenir?

Yaklaşık olarak günde 3 milyon kadar izlenen Facebook paylaşımlı videoları, daha fazla izleyiciye ulaştırmak için, web sitelerine eklenmektedir. 2015’in ilk aylarında gelen bu özellik sadece video paylaşımı yapan sosyal ağlara göre, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için henüz ilk adım. Eski video oynatıcısının embed paylaşımını desteklememesi sebebiyle, kullanıcılar kendi web sitelerinde yüksek popülerliğe sahip videoları paylaşamamaktaydı. Artık Facebook videoları embed olarak sitelere ekleme özelliği oldukça kolay ve başarılı şekilde çalışmaktadır.
SEO Çalışmalarında Anahtar Kelime

SEO Çalışmalarında Anahtar Kelime

Sahibi olduğunuz ya da yeni kurmakta olduğunuz sitede belirleyeceğiniz anahtar kelimeler ve bu kelimelerin kullanılma yoğunluğu SEO çalışmalarında çok büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi kullanıcıların arama motorlarını kullanarak aradıkları sonuçlara bu anahtar kelimeler sayesinde ulaşmalarıdır. Örneğin internet üzerinden web sitesi yaptırmak amacıyla bir firma arayan kişi internet üzerinde web tasarım, internet sitesi yaptırmak gibi kelimeleri kullanarak arama yapacaktır. Bu aramalarda arama motoru sonuçlarında listelenen sitelerden üst sıradan itibaren siteleri ziyarete başlayacak ve site yaptıracağı firmayı seçecektir.
Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Evinizde akıllı telefonlar sayesinde kontrol altında tutabildiğiniz eşyalar gitgide geliştirilmektedir. Bu durumu herkes kolaylık olarak görmektedir. Ancak bu sefer durum biraz farklı bu sefer telefonunuzu kontrol altına alabilen bir akıllı lamba ile karşı karşıyayız.
Arduino Nedir? Nasıl Kullanılır?

Arduino Nedir? Nasıl Kullanılır?

Arduino bilgisayarda yazacağınız basit kodlar sayesinde onu yönlendirebileceğiniz tamamen fiziksel olayları gerçekleştirebileceğiniz bir geliştirme kartıdır. Arduino sayesinde basit bir ısı sensörü yapabilirsiniz hatta bu sensörü geliştirip sıcaklık belirlediğiniz seviyeye geldiğinde Arduino sizin için başka tepkileri de verebilir.
Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş modelinize uygun bir ofis olmalı ve bununla beraber ulaşım araçlarına yakın olmalı. Hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için bu önemlidir. Tabi çok merkezi yerlerde maliyet yüksek olacaktır. Bu sebeple merkeze yakın yerleri tercih etmekte fayda var.
Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot ile yazılan blogta kategori oluşturmak basit ve kolaydır. Blogspota giriş yapıldıktan sonra blog ayarlarının yapıldığı sayfaya geçilir. Bu sayfa da yazılan yazılar, günlük takipçiler, sitenin aldığı tıklanma sayısı ve blog hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayarlar kısmına gelerek Yerleşim sayfasına tıklamanız gerekmektedir. Blogspot'ta kategori oluşturma bu tıkladığınız sayfa da yapılmaktadır.  Yerleşime tıkladıktan sonra Gadget ekle butonuna tıklayarak gadget ekleyip başlığa kategori adını verebilirsiniz. Kaç etiket oluşturup hangi konuların hangi kategori de yer almasını istiyorsanız bütün seçenekler size ait olmuş oluyor. Sonrasın da yaptığınız tüm değişiklikleri kaydet diyerek bilgileri kayıt ediyorsunuz. Yerleşim bölümün de kategorilerin nerede yer almasını istiyorsanız sürükle bırak şeklinde uygulayarak dileğiniz yere koyabilirsiniz.  En çok tercih edilen yerleşim site anasayfasının üst kısmıdır.
İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

Bilgisayar destekli bir tasarım ve çizim programıdır. Üretimde görevlerin yerine getirilmesi için komut işlemiyle ve sayısal bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir. AutoCAD programında yapılan çizimlerin paylaşımı kolay ve çizimleri seri bir şekilde çıktı almak mümkündür.  Birebir ölçekli çıktı almak üretimdeki aksaklıkları giderir. Mimari, makine, inşaat, mobilya dekorasyon, elektrik ve elektronik üzerine olan alanlarda AutoCAD Programı kullanılmaktadır.
SEO Dostu İnternet Sitesi Yapmak

SEO Dostu İnternet Sitesi Yapmak

Güncel teknolojilerin takibinin yapılması ve sitenizin bu teknolojilerin göz önünde bulundurularak yapılandırılması; siteyi ziyaret eden kullanıcılara sitenizi gezme konusunda kolaylık sağlar hem de arama motoru robotlarının sitenizi daha çabuk bir şekilde indexlemelerine olanak sağlar. Güncel teknolojileri kullanarak dizayn etmeye karar verdiğiniz bir siteye sahipseniz, siteyi öncelikle kullanıcıların ziyaret ettiğinde rahatlıkla anlayıp, gezebileceği bir şekilde dizayn etmelisiniz. Daha sonrasında ise arama motoru botlarını düşünerek siteniz üzerindeki hataların tespitini yapıp bu hataları düzelterek sitenizin SEO konusunda daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ufak hatalar da olsa bu hataların ortadan kaldırılması size; arama motorları tarafından sıralama, çabuk indexlenme gibi farklı şekillerde geri dönecektir.