Blog

Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Evinizde akıllı telefonlar sayesinde kontrol altında tutabildiğiniz eşyalar gitgide geliştirilmektedir. Bu durumu herkes kolaylık olarak görmektedir. Ancak bu sefer durum biraz farklı bu sefer telefonunuzu kontrol altına alabilen bir akıllı lamba ile karşı karşıyayız.
Arduino Nedir? Nasıl Kullanılır?

Arduino Nedir? Nasıl Kullanılır?

Arduino bilgisayarda yazacağınız basit kodlar sayesinde onu yönlendirebileceğiniz tamamen fiziksel olayları gerçekleştirebileceğiniz bir geliştirme kartıdır. Arduino sayesinde basit bir ısı sensörü yapabilirsiniz hatta bu sensörü geliştirip sıcaklık belirlediğiniz seviyeye geldiğinde Arduino sizin için başka tepkileri de verebilir.
Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İş modelinize uygun bir ofis olmalı ve bununla beraber ulaşım araçlarına yakın olmalı. Hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için bu önemlidir. Tabi çok merkezi yerlerde maliyet yüksek olacaktır. Bu sebeple merkeze yakın yerleri tercih etmekte fayda var.
Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot'ta Kategori Nasıl Oluşturulur?

Blogspot ile yazılan blogta kategori oluşturmak basit ve kolaydır. Blogspota giriş yapıldıktan sonra blog ayarlarının yapıldığı sayfaya geçilir. Bu sayfa da yazılan yazılar, günlük takipçiler, sitenin aldığı tıklanma sayısı ve blog hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayarlar kısmına gelerek Yerleşim sayfasına tıklamanız gerekmektedir. Blogspot'ta kategori oluşturma bu tıkladığınız sayfa da yapılmaktadır.  Yerleşime tıkladıktan sonra Gadget ekle butonuna tıklayarak gadget ekleyip başlığa kategori adını verebilirsiniz. Kaç etiket oluşturup hangi konuların hangi kategori de yer almasını istiyorsanız bütün seçenekler size ait olmuş oluyor. Sonrasın da yaptığınız tüm değişiklikleri kaydet diyerek bilgileri kayıt ediyorsunuz. Yerleşim bölümün de kategorilerin nerede yer almasını istiyorsanız sürükle bırak şeklinde uygulayarak dileğiniz yere koyabilirsiniz.  En çok tercih edilen yerleşim site anasayfasının üst kısmıdır.
İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

Bilgisayar destekli bir tasarım ve çizim programıdır. Üretimde görevlerin yerine getirilmesi için komut işlemiyle ve sayısal bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir. AutoCAD programında yapılan çizimlerin paylaşımı kolay ve çizimleri seri bir şekilde çıktı almak mümkündür.  Birebir ölçekli çıktı almak üretimdeki aksaklıkları giderir. Mimari, makine, inşaat, mobilya dekorasyon, elektrik ve elektronik üzerine olan alanlarda AutoCAD Programı kullanılmaktadır.
SEO Dostu İnternet Sitesi Yapmak

SEO Dostu İnternet Sitesi Yapmak

Güncel teknolojilerin takibinin yapılması ve sitenizin bu teknolojilerin göz önünde bulundurularak yapılandırılması; siteyi ziyaret eden kullanıcılara sitenizi gezme konusunda kolaylık sağlar hem de arama motoru robotlarının sitenizi daha çabuk bir şekilde indexlemelerine olanak sağlar. Güncel teknolojileri kullanarak dizayn etmeye karar verdiğiniz bir siteye sahipseniz, siteyi öncelikle kullanıcıların ziyaret ettiğinde rahatlıkla anlayıp, gezebileceği bir şekilde dizayn etmelisiniz. Daha sonrasında ise arama motoru botlarını düşünerek siteniz üzerindeki hataların tespitini yapıp bu hataları düzelterek sitenizin SEO konusunda daha güçlü bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Ufak hatalar da olsa bu hataların ortadan kaldırılması size; arama motorları tarafından sıralama, çabuk indexlenme gibi farklı şekillerde geri dönecektir.
iOS 9’da Yer Alacak Özellikler

iOS 9’da Yer Alacak Özellikler

Apple’ın İOS 9’da HomeKit sertifikasına sahip olan cihazları kontrol altına alabilmemizi sağlayan Home isimli bir uygulama geliştirileceği bilinmektedir. İOS 9 ile kullanabilmemizi sağlayacak olan Home uygulaması evdeki akıllı cihazlarınızı uzaktan kontrol altında tutmanızı sağlayacak.
SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması yapmaya karar verdiğinizde öncelikle çalışmanın hangi arama motoru için yapılacağı belirlenmelidir. Eğer hedefimiz öncelikli olarak Yandex, Bing gibi daha az kullanıcıya sahip arama motorları ise Google’a göre biraz daha çabuk ulaşılacak bir başarıdan bahsedilebilir. Arama motoru belirlendikten sonra çalışma sonucunda neyin hedeflendiğine karar verilmeli, çalışma süresince yapılacak harcamaların bütçenizi sarsıp sarmayacağı ya da bütçenize uygun olup olmadığı saptanmalı ve en önemlisi de SEO çalışması süresince elde edilecek başarı ya da geçen zamana karşı bir türlü sonuca gitmemiş çalışmalar için yeterli sabır ve ilgiyi gösterebilecek misiniz? sorularına kesin bir yanıt verilmesidir.
Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

THY tarafından, kıtalar arası uçuşlarda ücretsiz sunulan bu hizmet, yakın bir zamanda tüm uçaklarda verilmeye başlanacak. Beklenen odur ki, tüm havayolları şirketlerinin bütün uçaklarında bu hizmeti vermeye başlamaları da çok uzun bir zaman almayacaktır.
Nvidia Shield Tabletlere Android 5.1 Güncellemesi Geldi

Nvidia Shield Tabletlere Android 5.1 Güncellemesi Geldi

Shield Tabletler performans bakımından en üst düzeye sahip modeller arasında yer almaktadır. Nvidia tarafından geliştirilmiş olan Wifi ve LTE modelleri ile satışa çıkmıştı. Android 5.1 güncellemesinin yüklenebileceği modellerde performans yönünde artışlar ve tepki sürelerinde iyileştirmeler göz önünde olacaktır. Nvidia tasarımı olan Shield için gelen güncellemelerde Android for Work gibi bir çok uygulamanın da desteklenmesi sağlanmıştır.