Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Kurarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayallerinizdeki ofisi kurma konusunda çok atılgan olmayın sonra harcadığınız paralara ihtiyacınız olabilir. İşiniz için ofis ihtiyacınız var ve kurmak için gerekli araştırmalara başladınız. Peki nelere dikkat etmeli, neleri göz önünde bulundurmalısınız bunları biliyor musunuz?

Lokasyon

İş modelinize uygun bir ofis olmalı ve bununla beraber ulaşım araçlarına yakın olmalı. Hem çalışanlarınız hem de müşterileriniz için bu önemlidir. Tabi çok merkezi yerlerde maliyet yüksek olacaktır. Bu sebeple merkeze yakın yerleri tercih etmekte fayda var.

Ofisin Özellikleri

Ofisin özelliklerini tam olması size avantaj sağlar. Tamirat vb. şeyler uğraşmanız dikkat dağıtır bu sebeple masrafsız ofislere yönelmekte fayda var. Ancak personel sayınıza göre bazı gerekliler doğabilir bu konuyla ilgili ya işinize benzer ya da personel sayısı fazla olan boşalmış bir yere bakmakta fayda var. Sonuçta siz kiracısınız bu düzenlemeleri yaptırmanıza gerek yok birçok benzer yer bulabilirsiniz.

Ofis İçi Düzenlemeler

Kreatif bir ofis düzenlemek istiyorsanız masraflarınız daha da artabilir. Buna izin vermek ilk aşamada doğru değil. Unutmayın işe ayıracağınız sermaye size daha çok lazım olacaktır. Ancak yine de ofis içi kreatif çözümleri biraz araştırmayla, biraz pazarlıkla sağlayabilirsiniz.

Yüksek Kira Ödemeyin

Kira bedeliniz çok yüksek olmamalı. Aylık gider kalemlerinden biri olan kira için ayırmanız gereken tutarı küçük bir araştırmayla önceden belirleyin ve bu fiyat aralığında arama yapın. Ancak çok ucuza da kaçmanın bir anlamı yok özellikle geç saatlere kadar çalışma olacaksa güvenliği olan yerleri tercih etmek doğru hamle olabilir. Aidatı da unutmamak gerekir.

Genel itibari ile ofis için harcamalara çok dikkat etmelisiniz. İnce eleyip sık dokumalısınız. Kesinlikle çok yüksek harcamalara kaçmayın. Sonra o paraları mumla aramak durumunda kalırsınız.