Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Telefonunuzla Bağlantı Kuran Akıllı Lamba

Şimdiye kadar karşımıza çıkan bir çok akıllı cihaza aşinalığımız bulunmaktadır. Ancak Akıllı Lamba ilk defa karşımıza çıkmaktadır.

Evinizde akıllı telefonlar sayesinde kontrol altında tutabildiğiniz eşyalar gitgide geliştirilmektedir. Bu durumu herkes kolaylık olarak görmektedir. Ancak bu sefer durum biraz farklı bu sefer telefonunuzu kontrol altına alabilen bir akıllı lamba ile karşı karşıyayız.

Şık bir görünümü olan Pretty Smart Lamp adına sahip akıllı lambamız. Telefon ve Lamba üzerinde bluetooth bağlantısı kurmaktadır. Bu bağlantı sayesinde evinizin içerisinde kaybetmiş olduğunuz telefonunuzu kolaylıkla bulmanızı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra cevapsız aramalar, mesajlar, sosyal medya bildirimleri, alarm ve e-mailleriniz için size uyarılar vermektedir.

Akıllı Lamba , ahşap yapısı ve şık görünümü ile koyacağınız yer de çok hoş gözükecektir. Ahşap standının yer aldığı bölgeden komut alan lamba, standa bir kez dokunuşunuzda açılmaktadır. Eğer standa ikinci kez dokunursanız telefonunuzun flaşını otomatik olarak açarak çalmasını sağlamaktadır. Bu sayede kaybettiğiniz zamanlarda kolayca bulabileceksiniz. Telefonunuz sessiz mod da kalmış olsa bile sesi otomatik olarak açıyor ve çalarak bulmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra size gelen her hangi bir bildirimi kategorize ederek anlamanızı sağlayacak ışık seçenekleri bulunmaktadır. İstediğiniz rengi istediğiniz bildirim için seçebilirsiniz. Akıllı lamba üzerinde yer alan bir başka özellik ise USB bağlantısı kurmanızı sağlayan PSL , bu bağlantı ile telefonunuzu lamba üzerinden şarj edebilme olanağınız bulunmaktadır. Lambayı kullanabilmek için telefonunuza tamamen ücretsiz olan mobil uygulamayı yüklediğiniz de lamba için renk ve bildirim ayarları için düzenlemeler yapabilirsiniz.

KickStarter’da bulabileceğiniz bu akıllı lambanın fiyatı sadece 80 dolardır. Dünyanın her bir yerine gönderilme imkanı bulunan bu lamba sadece proje kapanana kadar 80 dolardır. Daha sonra 135 dolar üzerinden satışlarına devam edilecektir.