İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

İç ve Dış Dekorasyon Tasarımlarında Kullanılan En Popüler Bilgisayar Programları

Çağımız bilgi ve bilişim çağıdır. Bilgisayar ve ona bağlı teknolojilerin her geçen gün büyümesi, ürünlerin çeşitlilik kazanması sürekli yeni programların yapılıp piyasaya sürülmesi çok geniş bir müşteri potansiyeli olduğunun göstergesidir. Mimaride, ev dekorasyonunda ve mobilya tasarımında çokça kullanılan bilgisayar programlarını sizler için araştırdık.

Autocad ile İç Dış Dekorasyon

AutoCAD

Bilgisayar destekli bir tasarım ve çizim programıdır. Üretimde görevlerin yerine getirilmesi için komut işlemiyle ve sayısal bilgisayarların kullanılmasıyla ilgili bir teknolojidir. AutoCAD programında yapılan çizimlerin paylaşımı kolay ve çizimleri seri bir şekilde çıktı almak mümkündür.  Birebir ölçekli çıktı almak üretimdeki aksaklıkları giderir. Mimari, makine, inşaat, mobilya dekorasyon, elektrik ve elektronik üzerine olan alanlarda AutoCAD Programı kullanılmaktadır.

Arcon ile İç Dış Dekorasyon

Arcon

Türkçe kullanılan bu program, kullanıcı ara yüzü ve menülerin kullanım kolaylığı sayesinde müşterilerin talep ettiği projeleri en kısa sürede hazırlanmasına yardım eder. Projelere taşı-bırak yöntemi ile girilebilmektedir. Ayrıca Arcon Open Entry akıllı modül teknolojisi sayesinde son derece hızlı projelendirme yapılabilir ve oluşturulan üç boyutlu objeler kütüphaneye eklenebilir. Arcon ile raylı dolap tasarımı, banyo dekorasyonu, televizyon ünitesi tasarımı, seramik tasarımı gibi akla gelebilecek birçok panel ve mobilya çizimi kolaylıkla yapılabilir.

Imos ile İç Dış Dekorasyon

Imos

Program mobilya üreticilerinin, web ortamında müşteri ya da bayi tarafından oluşturulan üretim kriterleri doğrultusunda hazırlanan projeyi otomatik olarak üretime yollamasına imkan sağlayan bir programdır.
İnternet üzerinden, bayinin veya son kullanıcının, direkt olarak firmanın kıstasları doğrultusunda hazırladığı projede kullandığı ürünlerin, otomatik fiyatlandırılmasını yapar ve bu projede kullanılan ürün bilgilerini tek tuş ile üretime yollar.
Proje içerisinde kullanılan ürünlerin, ölçü, renk, aksesuar gibi özelliklerinin değişmesi halinde hem modül fiyatı, hem de üretim detayları otomatik olarak değişecektir. Üretim ve planlama sistemleriyle full entegrasyon, parça delik aks çizimleri, ihtiyaç duyulan malzemeler ve iş emirleri otomatik olarak üretim sistemine dahil edilir. Parametrik CAD yapısı ile yapılan değişiklikler otomatik olarak firmanın üretim yöntemi doğrultusunda yeniden hesaplanarak üretilir.

3DSMax ile İç Dış Dekorasyon

3DS Max

Üç boyutlu her türlü nesne, makine, canlı varlık çizimini ve aynı zamanda 3 boyutlu çizgi film yapılmasına imkan sağlayan bir bilgisayar programıdır. Mimari sunumlardan, endüstriyel tasarımlara ve film efektlerine kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Bütün bu programların temel amaçlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

• Çizimlerde daha kolay ve hızlı değişiklik yapabilme,
• Daha kaliteli ve çeşitli ölçeklerde çizimler elde etme,
• Tasarım hassasiyetinin artması,
• Tasarım ve analizin birleşmesi,
• Daha fazla tasarım seçeneği deneyebilme,
• Tasarlanan ürünü görsel olarak algılama,
• Geometrik özelliklerin kolay oluşturulması,
• Kağıt kullanmanın yarattığı risklerin azalması,
• Teknik doküman kalitesinde yükseliş,
• Müşterinin istediği değişiklikleri daha kolay yerine getirilmesi.