Blog

Google Bookmark Manager Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Bookmark Manager Nedir? Nasıl Kullanılır?

Günümüzde web sitelerin artması ve ihtiyacımız olan sitelerin sayılarının çoğalmasıyla sitelerin isimlerini saklamamız için yeni uygulamalar mevcut. Bu yazımızda bu yöndeki uygulamalardan biri olan Google Bookmark Manager eklentisini tanıtacağız ve Google Bookmark Manager nasıl kullanılır, sorusunun cevabını vereceğiz.
Rüyalarımız Artık Dijital Ortamda!

Rüyalarımız Artık Dijital Ortamda!

Evet yanlış duymadınız. Gün geçtikçe insan beyninin sırları da yavaş bir şekilde çözülebilmektedir. Bu seferki buluş Türk mühendislerden geldi. Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik bölümü personellerinin yaptığı bu buluş ile rüyalar artık bilgisayar ortamına aktarılabilmektedir.
Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlar, tablet ve cep telefonlarında oldukça yaygın şekilde kullanılan, android işletim sistemleri için üretilen uygulamaları, Google Play Store’dan güvenli şekilde yükleyerek kullanabiliyoruz. Ancak bazı oyun ve uygulamaların belirli ülkelerden yayınlanması sebebiyle, kullanıcılar bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Bu ülke sınırlamalarından kurtulmanın da artık bir yolu var. Google play ülke değiştirme işlemi için, root işlemi yapılması gerekiyor. Ancak bu yöntem cihazın garanti kapsamı dışında kalması ve arızalanmasına yol açabilir.
Android One Yayınlandı

Android One Yayınlandı

Android One kısaca Google ile ibrlikte günümüz teknoloji devi markaların beraber oluşturdukları bir akıllı telefon ailesi olarak hayatımıza girmiştir. Google ilk olarak yaptığı açıklama ile Android One’ın ilk olarak kullanıldığı General Mobile 4G’yi tanıtmıştır. Android One hayatımıza yeni girdiği için henüz One’ın ne amaçla üretildiği ve ne işe yaradığı vatandaşlar tarafından bilinmemekle beraber merak edilmektedir. Her ne kadar merak edilse de ve her ne kadar yeni Android sürümleri çıksa da Android teknolojisi temelinde açık kaynak kodu barındırıyor ve sürekli geliştirilmeye müsait bir sistem olarak kalacaktır. Bizlerde Android’in yakından takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Big Data İle Büyük Veri Hırsızlığı!

Big Data İle Büyük Veri Hırsızlığı!

Hepimiz internette çeşitli siteler de geziniyoruz. Google arama motoruna her gün neredeyse 100 – 200 e yakın sorgu yapıyoruz. Ayrıca bir gün içerisinde sürekli olarak çeşitli siteler de geziniyor ve bu sitelerden çeşitli alışverişler yapıyoruz. Öncelikle şuna açıklık getirmekte oldukça fayda var; Bizlere çeşitli sitelere girdiğimiz de bu siteler bizi kolaylıkla hatırlayabilmektedirler. Peki siteler bizi nasıl hatırlıyor? Siteler bizi tekrar hatırlayabilmek için tarayıcımızın içerisine cookie (çerez) dediğimiz küçük veriler bırakır.
USB Bellek Nasıl Formatlanır?

USB Bellek Nasıl Formatlanır?

USB belleklerin, bilgisayar kullanıcıları için sessiz bir devrim olduğunu söylemek yanlış olmaz. Özellikle de depolama alanı olarak, 1.4mb disketlerden sonra inanılmaz boyutlarda oluşları, tüm bilgisayar kullanıcıları için oldukça önemlidir. Bu bellekler sayesinde, istediğimiz tüm dosyaları cebimizde taşıyıp, başka bilgisayarla da kullanabiliyor, çeşitli önemli dosyaların güvenilir yedeklerini alabiliyoruz. usb bellek sistemleri, her zaman diğer bellekler gibi bazı sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Bunların başında da güvenlik ve virüsler gelmektedir. Bazen de içlerindeki dosyaların, farklı alanlardan depolanması ve artık kullanılmaması gerektiğinden, tüm sistemin temiz olarak silinmesi gerekiyor.
Google Inbox Nedir? Inbox Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

Google Inbox Nedir? Inbox Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

E-mail günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri. Öyle ki bir günde milyonlarca mail atılıyor ve çok hızlı bir mail trafiği oluşmuş durumda. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte mail servisleri çareyi yeni gelişmelere ayak uydurarak kullanıcıların daha rahat iletişim sağlamasında buldu. İşte bu yazımızda bu çalışmalardan en önemlisi olarak kabul edilebilecek Google Inbox uygulamasından bahsedeceğiz.
Modemler ve Bağlantı Yavaşlığı

Modemler ve Bağlantı Yavaşlığı

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı bağlantı hızının yavaşlığından şikayet etmektedir. Çoğu kişi bağlantı hızım neden yavaş? gibi sorular ile modemlerine şüphe ile bakmaktadırlar. Bağlantı hızı yavaşlığı nedeniyle çoğu kişi değişik modemler satın alarak çeşitli denemeler yapmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan modem markaları Airties, TP-Link, Arescom, Pikatel ve birkaç modem daha. Bu modemlerin arasında kablonetin bizlere sunmuş olduğu netmaster modemini de katmakta fayda vardır.
Turkcell 3g Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Turkcell 3g Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatımıza giren 3g teknolojisi, ve bu hizmeti, mobil cihazlarımızda kullanmamız için bize sunan Turkcell, pek çok kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Ancak her tür teknolojik gelişmede olabileceği gibi, bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilmemiz mümkün.
Bulut Depolama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bulut Depolama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Çoğu zaman hepimizin karşısına bulut depolama çıkmaktadır. Birçok kullanıcıda bulut depolamanın içine girmeden bu olayın aslını öğrenememekle beraber çeşitli mağduriyetler yaşayabilmektedir.  Bulut depolama nedir? İlk önce bunu öğrenelim. Adından da anlaşıldığı gibi bir depolama alanıdır. Verilerimizi bulut bir sürücüye yani bizimle bağı olmayan bir alana saklamamızı sağlar. fakat işin teknik kısmı biraz daha farklı.