Blog

Laptop Ram Değiştirme ve Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

Laptop Ram Değiştirme ve Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zamanla eskiyen ve yavaşlayan laptoplarımıza ram takviyesi yaparak, örneğin 64 bitlik bir işletim sistemine sahip olarak, daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Laptop ram değiştirme işlemini yapmadan önce, laptopumuzda hangi tipte ve hızda ram kullanmalıyız, bunu doğru olarak belirlememiz gereklidir.
İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanmalı?

İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanmalı?

Hayalinizi kurduğunuz işe sahip olmak için bir adım kaldı, başarılı bir görüşme süreci atlatırsanız istediğiniz iş sizin olacak, peki iş görüşmesine giden süreçte nelere dikkat etmelisiniz. Öncelikle sakinliğinizi koruyun. Tek aday siz değilsiniz ve her türlü sonuca hazır olmalısınız. Kendinizi sonucun her iki tarafı içinde gereksiz yere germeyin. Görüşme öncesinde uykunuzu iyi almış olun ve güzel bir kahvaltı yapmış olun. Kişisel bakımınıza ve görümünüze dikkat edin. Görüşme saatine çok önem verin asla geç kalmayın ama çok erken gitmenin de bir anlamı yok. 15 dakika önce bulunmanız yeterli. Sıranızı beklerken nefesinizi kontrol edin ve görüşme anını düşünmeyin. Cep telefonunuzu kapatın ya da sessize alın.
Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Google’ın Android için yeni geliştirdiği 6.0 güncellemesinin adının ne olacağı konusu gündemi sürekli meşgul ediyor.  Önceki Android güncellemelerin de yapılan tahminler güncellemenin kaynak kodları sayesinde yapılmıştı. Android 6.0 için yine bu tahminler tartışma yaratmaya devam etmektedir.
Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Teknoloji devi olan Sony genel olarak yapmış olduğu tasarımlar ile OmniBalance olarak bilinmektedir. Ancak sınırlarını her geçen gün aşmaya devam eden Sony yeni bir çerçevesiz telefon tasarımı olan Lavender ile adından çok söz ettireceğe benziyor.
Xbox One’a Büyük Güncelleme

Xbox One’a Büyük Güncelleme

Xbox One, için gelecek olan büyük güncelleme ile yaklaşmakta olan E3 2015 fuarı için yaptığı hazırlıklarla dikkat çeken Microsoft, kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.
Wordpress: Güvenlik - Eklentiler - Hosting

Wordpress: Güvenlik - Eklentiler - Hosting

Günümüzde, basit bir şekilde site kurmanın adımlarından biri de Wordpress kurulumudur. Wordpress, kişisel, ticari, kurumsal ve benzeri her türlü sitenin kurulumunda, günümüzde en popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olarak belirmektedir. Kolay kurulum, kolay yönetim, zengin eklenti seçenekleri gibi kocaman avantajları olan bu içerik yönetim sisteminin arkasında açık kaynak katılımcılarının aktif desteği bulunmaktadır ve sistem, gün geçtikçe kendini katlayarak daha da iyileşmektedir.
iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 7 Özellikleri Nelerdir?

iPhone 7 Ne Zaman Çıkacak? iPhone 7 Özellikleri Nelerdir?

Dünya teknoloji devi olan Apple'ın yeni iPhone modeli merakla beklenmektedir. Apple’ın bir önceki tasarımında uygulamış olduğu geniş ekranlı iPhone modeli yüksek bir başarı elde etmiştir. Apple şirketini yakından takip eden Yasser Farahi‘ye iPhone 7 hakkında sorular sorulduğun da 2015 te akıllı telefonların çok daha fazla gelişeceğini vurguladı. Apple’ın iPhone 7 ile kullanıcılarını şaşırtacağını ifade etmiştir. Ayrıca kablosuz şarj özelliğinin olabileceği yönünde bir konuşma yaptı. iPhone 6 Plus’ın ikinci yarısında iPhone 7’nin satışlarına başlanacağını söyledi.
Google Aramalarında Bilinmeyen Komutlar

Google Aramalarında Bilinmeyen Komutlar

Günümüzde neredeyse her insan Google arama motorunu sıklıkla kullanıyor ama bu insanların büyük çoğunluğu Google aramalarının gizli komutlarını, ipuçlarını bilmiyor ve kullanmıyor. Eğer bu komutlar, yapılan aramalarda kullanılırsa çok daha hızlı ve daha başarılı bir şekilde aramalar yapabilirsiniz.
Bilgisayar Sahibi Herkesin Alet Çantasında Bulunması Gereken Araçlar

Bilgisayar Sahibi Herkesin Alet Çantasında Bulunması Gereken Araçlar

İster alın ister toplayın, masa üstü ya da dizüstü her bilgisayar sahibinin zaman geçtikçe bazı donanımsal bilgileri öğrenmesi oldukça önemlidir. Bakım veya daha gelişmiş parçaların değişimi için, gereken bilgiler edinildikten sonra, artık bilgisayar sahibi herkesin alet çantası malzemeleri ve bazı araçlara ihtiyacı olacaktır. Sahip olduğunuz sistemin daha uzun ve sorunsuz çalışması için, mutlaka düzenli bakım ve temizlik işlemlerinden geçirilmesi gerekir. Tüm bu bakım ve temizlik işlemlerini gerçekleştirirken unutulmaması gerek tek şey, dizüstü bilgisayarın pilsiz ve masa üstü bilgisayarında enerji kablosu çıkarılmış olmalıdır.