Blog

iOS 9’da Yer Alacak Özellikler

iOS 9’da Yer Alacak Özellikler

Apple’ın İOS 9’da HomeKit sertifikasına sahip olan cihazları kontrol altına alabilmemizi sağlayan Home isimli bir uygulama geliştirileceği bilinmektedir. İOS 9 ile kullanabilmemizi sağlayacak olan Home uygulaması evdeki akıllı cihazlarınızı uzaktan kontrol altında tutmanızı sağlayacak.
SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması nasıl yapılır?

SEO çalışması yapmaya karar verdiğinizde öncelikle çalışmanın hangi arama motoru için yapılacağı belirlenmelidir. Eğer hedefimiz öncelikli olarak Yandex, Bing gibi daha az kullanıcıya sahip arama motorları ise Google’a göre biraz daha çabuk ulaşılacak bir başarıdan bahsedilebilir. Arama motoru belirlendikten sonra çalışma sonucunda neyin hedeflendiğine karar verilmeli, çalışma süresince yapılacak harcamaların bütçenizi sarsıp sarmayacağı ya da bütçenize uygun olup olmadığı saptanmalı ve en önemlisi de SEO çalışması süresince elde edilecek başarı ya da geçen zamana karşı bir türlü sonuca gitmemiş çalışmalar için yeterli sabır ve ilgiyi gösterebilecek misiniz? sorularına kesin bir yanıt verilmesidir.
Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

THY tarafından, kıtalar arası uçuşlarda ücretsiz sunulan bu hizmet, yakın bir zamanda tüm uçaklarda verilmeye başlanacak. Beklenen odur ki, tüm havayolları şirketlerinin bütün uçaklarında bu hizmeti vermeye başlamaları da çok uzun bir zaman almayacaktır.
Nvidia Shield Tabletlere Android 5.1 Güncellemesi Geldi

Nvidia Shield Tabletlere Android 5.1 Güncellemesi Geldi

Shield Tabletler performans bakımından en üst düzeye sahip modeller arasında yer almaktadır. Nvidia tarafından geliştirilmiş olan Wifi ve LTE modelleri ile satışa çıkmıştı. Android 5.1 güncellemesinin yüklenebileceği modellerde performans yönünde artışlar ve tepki sürelerinde iyileştirmeler göz önünde olacaktır. Nvidia tasarımı olan Shield için gelen güncellemelerde Android for Work gibi bir çok uygulamanın da desteklenmesi sağlanmıştır.
Laptop Ram Değiştirme ve Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

Laptop Ram Değiştirme ve Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zamanla eskiyen ve yavaşlayan laptoplarımıza ram takviyesi yaparak, örneğin 64 bitlik bir işletim sistemine sahip olarak, daha verimli çalışmasını sağlayabiliriz. Laptop ram değiştirme işlemini yapmadan önce, laptopumuzda hangi tipte ve hızda ram kullanmalıyız, bunu doğru olarak belirlememiz gereklidir.
İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanmalı?

İş Görüşmesine Nasıl Hazırlanmalı?

Hayalinizi kurduğunuz işe sahip olmak için bir adım kaldı, başarılı bir görüşme süreci atlatırsanız istediğiniz iş sizin olacak, peki iş görüşmesine giden süreçte nelere dikkat etmelisiniz. Öncelikle sakinliğinizi koruyun. Tek aday siz değilsiniz ve her türlü sonuca hazır olmalısınız. Kendinizi sonucun her iki tarafı içinde gereksiz yere germeyin. Görüşme öncesinde uykunuzu iyi almış olun ve güzel bir kahvaltı yapmış olun. Kişisel bakımınıza ve görümünüze dikkat edin. Görüşme saatine çok önem verin asla geç kalmayın ama çok erken gitmenin de bir anlamı yok. 15 dakika önce bulunmanız yeterli. Sıranızı beklerken nefesinizi kontrol edin ve görüşme anını düşünmeyin. Cep telefonunuzu kapatın ya da sessize alın.
Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Google’ın Android için yeni geliştirdiği 6.0 güncellemesinin adının ne olacağı konusu gündemi sürekli meşgul ediyor.  Önceki Android güncellemelerin de yapılan tahminler güncellemenin kaynak kodları sayesinde yapılmıştı. Android 6.0 için yine bu tahminler tartışma yaratmaya devam etmektedir.
Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Teknoloji devi olan Sony genel olarak yapmış olduğu tasarımlar ile OmniBalance olarak bilinmektedir. Ancak sınırlarını her geçen gün aşmaya devam eden Sony yeni bir çerçevesiz telefon tasarımı olan Lavender ile adından çok söz ettireceğe benziyor.
Xbox One’a Büyük Güncelleme

Xbox One’a Büyük Güncelleme

Xbox One, için gelecek olan büyük güncelleme ile yaklaşmakta olan E3 2015 fuarı için yaptığı hazırlıklarla dikkat çeken Microsoft, kullanıcılarını memnun edecek gibi gözüküyor.