Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Sony'den Çerçevesiz Telefon Lavender

Teknoloji devi olan Sony genel olarak yapmış olduğu tasarımlar ile OmniBalance olarak bilinmektedir. Ancak sınırlarını her geçen gün aşmaya devam eden Sony yeni bir çerçevesiz telefon tasarımı olan Lavender ile adından çok söz ettireceğe benziyor.

Genel olarak piyasada çıkacak olan telefon için bütün markalar tek düze tasarıma sahip bir çizgi izlemektedir. Bunu kendi profillerini oluşturmak için ve daha çok akılda kalmak için yaparlar.

Ancak Sony bütün bu alışılmışlıkları yıkmayı sevdiği için yepyeni çok farklı bir tasarım olan Lavender ile karşımıza çıkacak. Tamamen çerçevesi bir yapıya sahip olacak olan Lavender ayrıca öz çekim odağına sahip olacak.

Lavender kelimesini daha önce de  oda parfümleri ve bir çok yerde görmüşüzdür. Türkçe anlamı Lavanta olan bu kelimenin bir telefonun model adı olacağı garip gibi görünse de şimdilik bu şekilde bilinmektedir.

Sony Lavender

Sony Lavender Akıllı Telefonun Özellikleri

Ekran boyutu ile ilgili henüz bir şey bilinmeyen Lavender tahminlere göre 5.5-inç , ve ya 6-inç gibi bir boyut düşülmektedir.

Lavender , 2GB RAM ve 1.7 GHz hızı ile çalışmakta olan MediaTek MT6752 çipsetine sahip olacak. Ayrıca Exmor IMX214 sensörünün bulunduğu yüksek düzey bir 13 MP arka kameraya sahip olacak ve 5 MP ön kamerası ile özellikleri beklentinin altında gibi düşülmektedir.

Android 6.0 güncellemesi ile piyasaya çıkacak olan Lavender için henüz tam detaylı bilgiler Sony tarafından açıklanmadı.

Lavender için teknik özellikleri değerlendirdiğimiz de orta seviye bir tasarım ortaya çıkmaktadır. Tamamen ince ve çerçevesiz olan Lavender için Sony tarafından henüz bir resmi açıklama gelmediği için bunların hepsi birer iddia daha yüksek özellikler ile de piyasaya çıkabilir .Önümüzde ki günlerde yapılacak olan açıklamalar ile Sony bizi şaşırtabilir.  Ancak Sony Lavender tasarımı için uzun bir süre adından çok bahsettireceğe benziyor.