Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Yeni Android 6.0 Güncellemesinin Adı Ne Olacak?

Google’ın Android için yeni geliştirdiği 6.0 güncellemesinin adının ne olacağı konusu gündemi sürekli meşgul ediyor.  Önceki Android güncellemelerin de yapılan tahminler güncellemenin kaynak kodları sayesinde yapılmıştı. Android 6.0 için yine bu tahminler tartışma yaratmaya devam etmektedir.

Bu sefer ki Android güncellemesinin kaynak kodlarında karşımıza çıkan kelime çok konuşulmaya başladı. Tartışmaları arttıran Android Open Source Project kaynak kodların da görmüş olduğumuz ‘mcn-dev’ kelimesi üzerine yoğunlaşılmıştır. Bu kelime Macadamia Nut Cookie ifadesinin kısaltması olarak düşünülmektedir.

Yeni İsim Ne Olacak ?

Google’ın yeni güncellemesi olan Android 6.0 sürümünde eski güncellemelerin isimleri düşünüldüğün de yine bir tatlı ismi ile karşılacağız gibi görünüyor.Android 6.0 güncellemesinin kaynak kodlarında rastlamış olduğumuz Macadamia Nut Cookie yani Türkçe Makademya Fındıklı Kurabiye anlamına gelen kelime önümüzde ki günlerde yayınlanacak olan Android 6.0 güncellemesinin adını alma ihtimalinin düşük olduğu düşünülüyor. Çünkü daha önce karşımıza çıkan Android sürümlerinin kaynak kodlarında LMP (Lemon Meringue Pie) ve KLP (Key Lime Pie) isimlerini görmüştük ve Android güncellemelerimizin adı KitKat ve LolliPop isimleri ile yayınlanmıştı. Google’dan henüz resmi bir açıklama gelmediği için yeni geliştirilen Android 6.0 güncellemesinin adının ne olacağı henüz bilinmemekte sadece tahminler gündem de konuşulmaya devam etmektedir.