Blog

Chrome Remote Desktop ile iOS Cihaz Üzerinden Bilgisayar Nasıl Yönetilir?

Chrome Remote Desktop ile iOS Cihaz Üzerinden Bilgisayar Nasıl Yönetilir?

Uzak masa üstü bağlantısı ve bilgisayarın mobil cihazlardan kullanılmas,ı aslında oldukça eski bir yönetim sistemidir. Bu konudaki TeamViewer uygulamasının yüksek başarısı, artık kendini kanıtlamış durumdadır. Yeni geliştirilen bir uygulama olan, Chrome Remote Desktop, uzak masa üstü bağlantısı için gözünü yükseklere dikmiş durumdadır. Chrome remote desktop nedir, sorusuna aynen, TeamViewer gibi bilgisayarınızı mobil cihazlarınızdan yönetme aracıdır, diyerek kısa bir cevaptan sonra nasıl çalıştığını anlatalım.
E-Ticaret’e Girmek İçin Neler Gereklidir?

E-Ticaret’e Girmek İçin Neler Gereklidir?

İnternetin sürekli yenilenen ve gelişen ve bununla birlikte yeni imkânlar sunan yönü insanların iştahını kabartan bir konuyu ortaya koyarken, ticaret gibi son derece geçerli bir sistemin sanal ortamda yapılabilmesi de mümkün hale gelmiştir. E-ticarete girmek için neler gereklilik göstermekte olduğu  araştırıp bu sistem içerisine girmeden önce ona göre hareket etmenin çok büyük önemi vardır. En başta bu konuya giriş yapacaksınız; ticaretin ilkelerine ve iş ahlakına uyacağınız konusunda kendinize güvenmenin ve dürüstlüğü elden bırakmadan bu işi sürdürebileceğinize inanmanız gereklidir.
Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Dünya yazılım devi olan Microsoft, işletim sistemlerinden sonra en fazla kullanıcıya ulaştırdığı paket programı olan, Office’in son sürümü olan Microsoft Office 2016’nın, ön izleme sürümünü, sonunda meraklılarına sundu. Kullanıcıların genelinde, hali hazırda, bilgisayarlarında Office’in kullanılabilen bir sürüm zaten bulunmaktadır. Yeni versiyonun ön izleme sürümü için, bazı kurulum ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır.
IOS'ten Android'e Nasıl Geçiş Yapılır?

IOS'ten Android'e Nasıl Geçiş Yapılır?

Birçok Iphone sahibi androide geçiş yapıyor. Çünkü Samsung, Motorola ve Nexus 5'in ekranı daha iyi, daha çekici ara yüzleri var ve daha hızlılar. Oyunlara düşkünseniz android tam size göredir. Aslında iki işletim sisteminin de, artı ve eksi yönleri var. IOS ve android fanları telefonlarına oldukça bağlı. App store ve play store oldukça zengin içeriğe sahip. İki şirkette kendini ispatlamış ve kaliteli hizmet sunuyor.
Windows Phone Zil Sesi Ayarları Nasıl Yapılır?

Windows Phone Zil Sesi Ayarları Nasıl Yapılır?

Teknoloji devi Microsoft’un cep telefonları için geliştirdiği işletim sistemi windows phone, akıllı cep telefonu kullanıcılarının beğenisini alsa da, alışkın olmadıkları ara yüzü ile kişiselleştirme ve diğer ayarlarda biraz zorlanmalarına sebep oluyor. Bir cep telefonunda en önemli kişiselleştirme zil sesleridir. Bu sebepten dolayı windows phone zil sesi ayarları için, kısa ve anlaşılır bir tarif kullanıcılar için yararlı olacaktır.
Kablosuz Ağ Bağlantı Şifresi Nasıl Bulunur ve Değiştirilir?

Kablosuz Ağ Bağlantı Şifresi Nasıl Bulunur ve Değiştirilir?

Genellikle ziyaret edilen evlerdeki kablosuz ağ bağlantısının şifresi ya o ev halkı tarafından bilinmiyor ya da şifre gelen misafirlere verilmek istenmiyordur. Eğer ki telefonunuz ziyaret ettiğiniz evlerdeki kablosuz ağa otomatik bir şekilde bağlanıyorsa şifre sorunu yaşamazsınız ama bağlanmıyorsa ve o kablosuz ağın şifresini bilmiyorsanız sıkıntılı dakikalar sizi bekliyor demektir.
WinRAR Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

WinRAR Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji ve bilgisayarlara rağmen, verilerin büyüklük sıkıntısı halen devam etmektedir. Geçmişte oldukça düşük boyutlarda üretilen programlar ve özellikle oyunlar, artık devasa boyutlara ulaştı. Bu yüzden sıkça yardımına başvurduğumuz veri sıkıştırma uygulamaları, çok işimize yaramaktadır. En popüler sıkıştırma programlarından biri olan WinRAR ne işe yarar, sorusuna detaylı şekilde cevap verelim. Belirlediğimiz tüm verilerin daha küçük boyutlarda tutulması ve sürücülerimizde yer tasarrufu yapmamızı sağlar. Metin içerili bir dosyanın yaklaşık olarak %80 oranında küçülmesini sağlar. Ancak unutulan bir detayı paylaşmakta fayda var. Mp3, DivX, JPeg gibi uzantılara sahip dosyalar zaten sıkıştırılmış formatlardır. WinRAR ile bu dosyaları %1 gibi bir oranda sıkıştırmak mümkün olur. Cep telefonu gibi mobil cihazlarda da kullanılabilen program sayesinde, özellikle fotoğrafların boyutlarını küçültebiliriz. Peki, WinRAR Nasıl Kullanılır?
İnternet Bağımlılığından Nasıl Kurtulursunuz?

İnternet Bağımlılığından Nasıl Kurtulursunuz?

Bilgisayar ve internetin, hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdiği günümüzde literatüre yeni bir kavram girmiş bulunuyor. İnternet bağımlılığı… Alışverişten, faturaların ödenmesine; sosyal ağlardan, yemek siparişi vermeye, e devletten e-okula, veli bilgilendirme sisteminden, hastanelerden randevu almaya kadar her alanda kullandığımız internet, birçok yararının bulunmasıyla birlikte, uzun süre kullanılmasından kaynaklı, sosyal problemlere, psikolojik problemlere ve bazı sağlık problemlerine de yol açabildiği uzmanlarca söylenmektedir. Bu konuyla alakalı olarak, TBMM de araştırma komisyonu kurulduğunu biliyor musunuz? Bakırköy Ruh ve Sinir Araştırma Merkezindeki bağımlı vakalar üzerinde yapılan araştırma bulgularından yararlanılarak bir rapor hazırladılar. Sonuçlar çok iç açıcı olmasa da, çözülmez problemlerimizin olduğunu da söyleyemeyiz. Sonuç kısaca şu: internette, ıpad lerde, playstaionlarda gereğinden fazla zaman harcıyoruz. Çocuklarımız ve genç ergenlerimiz risk gurubunda yer alıyor.
TeamViewer Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?

TeamViewer Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?

Ev ya da iş yerimizdeki bilgisayarlara, ihtiyacımız olduğunda uzak bağlantı ve kontrol programları imdadımıza yetişiyor. Hem hızlı hem de güvenli şekilde kullanımı sayesinde, TeamViewer oldukça popüler yazılımlardan birisidir. Bilgisayardan bilgisayara, cep telefonu ve tabletten bilgisayara, doğru kontrol yeteneği ile bu güne kadar oldukça fazla başarıya imza atan uygulama, bundan sonra da yenilikleri ile yerini koruyacaktır.
CCleaner Nasıl Kurulur?

CCleaner Nasıl Kurulur?

Bilgisayarlar günümüzde her türlü işlemi hallettiğimiz cihazlardır. Bilgisayarlardaki zamanla başlayan ağırlaşmalar herkesin ortak sorunlarından biridir. Bu noktada CCleaner nedir sorusu sorulmaktadır. Ccleaner, bilgisayar sisteminin ilk günkü hızına kavuşmasını sağlayan bir sistem temizleme ve bakım aracıdır. Bu araç, tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.