Blog

Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo, son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan bir kelime olmaya başladı. Fakat çoğu kişi, Seo’nun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyor. Seo ‘Search Engine Optimization’ terimlerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır, yani ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ demektir. Yani kısaca, Seo’nun amacı web sitelerini arama motorlarının en üst sırasına yerleştirebilmektir. Böylece sitelere erişim artar, daha fazla kitleye ulaşılmış olunur ve sonuç popüler bir site haline gelinir.
Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanılması ve Önemli Avantajları

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanılması ve Önemli Avantajları

İnternet kullanımının artması ile siber alemde gezindiğimiz zamanlarda bir hayli artış gözlendi. Özellikle son dönemlerde akıllı telefonların ve internet cafelerin sayılarının bir hayli artmasıyla beraber ortak bilgisayar ve ağ kullanımında artış yaşandı. Bu durumun en dezavantajlı yanlarından biri ise kullandığımız internet tarayıcılarında girdiğimiz sayfaların kaydedilmesi ve başkaları tarafından da o sitelere erişim yapılabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.
Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

Ajanda ve organizasyonların düzenli şekilde takibi için, geliştirilen google takvim uygulamasını birçok internet kullanıcısı, detaylı olarak kullanmaktadır. Ancak oldukça büyük oranda google kullanıcısı bu özel uygulamayı pekiyi bilmiyor. Takvim uygulamasının içerisinde, kullanıcılara oldukça yararlı onlarca özellik bulunmaktadır. Çok farklı işlerde kullanılan bir özellik olan grup oluşturma hakkında, bazı bilgiler vermek, takvim uygulamasının ne kadar yararlı olduğu hakkında, daha net bilgiler verecektir. Google takvim'de grup takvimi oluşturma ile sürekli paylaşımlarda bulunduğunuz kişiler ile ortak etkinlikler için, planlama ve zaman paylaşımı yapılabilir.
Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır?

Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır?

Skype pek çok kullanıcı tarafından kullanılan bir sohbet programıdır. Ancak son zamanlarda sıkça rastlanılan ve rahatsız olunan skype reklamları yüzünden uygulama oldukça tepki almaktadır. Aslında bu reklamların engellenme yolları oldukça basit bir işlem olup, herkes tarafından yapılabilir.
Hızla Büyüyen Sektör E-Ticaret

Hızla Büyüyen Sektör E-Ticaret

Başta elektronik ve teknolojik eşyalar olmak üzere insanların uygun şartlarda ki ürün arayışları çok geniş yelpazede bir ticaret ortamının her alanda nüfuz etmiştir. Hızla büyüyen sektör e-ticaret kavramı da elbette ki bu konuda insanların en çok başvurduğu ve isteklerini aradığı bir nokta haline gelmiş bu alanda sürekli büyüme ve gelişmelerde gözden kaçmayıp, müşteri yoğunluğunun bu yolda artmasına olanak tanımıştır. Elbette ki bir ürünü hem kaliteli hem de ucuza almak müşterinin temel prensipleri ve hedefini oluştururken, etkilemiş ve daha kazançlı alışveriş yapmak adına insanların en uygun yer arayışlarını her zaman devam edilmiştir.
Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Sosyal paylaşımda görselliğin önemi, günümüzde gelişen mobil cihazlar ile daha artmış durumdadır. En önemli fotoğraf paylaşım ağı olan instagram, mobil cihazlardan kolayca kullanılmaktadır. Bu kadar fazla kullanımı yüzünden, mobil cihazların yanında kişisel bilgisayarlarda da kullanılmak istenmesi kadar doğal bir şey yoktur. Bu ihtiyaç için, kısa bir örnek uygulama ile instagram uygulaması bilgisayardan kullanım nasıl olur, bahsedelim.
Android Cihazlarınızdan Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android Cihazlarınızdan Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır?

Android işletim sistemine sahip cep telefonları, artık neredeyse kişisel bilgisayarlarımız haline geldi. Birçok kişisel bilgi ve belgenin içlerinde taşındığı ve oluşturulduğu günümüzde, en büyük aksiliklerden birisi olan veri kaybı için, yazılım geliştiricileri oldukça başarılı uygulamalar geliştirmektedir. Kaybolan veriler ile bazı sık kullanılan listelerde yok olmakta ve ihtiyacınız olduğunda, her şeyin baştan tek tek taranması ve izlenmesi söz konusu olmaktadır. 7-Data Recovery adlı uygulama sayesinde, android cihazlarımızdaki kaybolan tüm verileri geri getirmek mümkün olmaktadır.
Mail Adresinizi Microsoft Outlook'ta Kullanın

Mail Adresinizi Microsoft Outlook'ta Kullanın

İnternette hemen tüm haberleşmenin eposta ile yapıldığı günümüzde, farklı işler için farklı sunuculardan eposta hizmeti alınmaktadır. Bu durum hem farklı sitelere girmeyi, hem de farklı şifreler kullanmayı gerektiriyor. Ayrıca internetten alan adı alarak site kuranlar, sitelerinin adını taşıyan eposta hizmetlerinden de yararlanmaktadır. Tüm bu e posta hizmetlerini, işletim sistemi ve Office uygulaması ile profesyonel şekilde kullanıla bilen, Outlook uygulaması ile tek noktadan yönetmek mümkündür. Mail adresini Microsoft Outlook'ta kullanma için, Outlook uygulamasında yapacağınız bazı ayarlamalar yeterli olmaktadır.
Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Game Booster Nedir, Nasıl Çalıştırılır ve Kullanılır?

Gelişen teknoloji ile oyun sektöründeki yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Hızla gelişen sektör, her geçen gün daha detaylı ve gerçekçi oyunlar üretmektedir. Ancak bu durum bazı donanımsal gelişmelere de ihtiyaç duymaktadır. Her ne kadar sistemler yeni olsa da, bazı oyunlar çok daha fazlasını istiyor. Burada game booster uygulaması devreye girerek çok başarılı işler ortaya çıkartıyor.