Blog

Google Inbox Nedir? Inbox Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

Google Inbox Nedir? Inbox Kullanımı Hakkında Temel Bilgiler

E-mail günümüzde en çok kullanılan iletişim araçlarından biri. Öyle ki bir günde milyonlarca mail atılıyor ve çok hızlı bir mail trafiği oluşmuş durumda. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte mail servisleri çareyi yeni gelişmelere ayak uydurarak kullanıcıların daha rahat iletişim sağlamasında buldu. İşte bu yazımızda bu çalışmalardan en önemlisi olarak kabul edilebilecek Google Inbox uygulamasından bahsedeceğiz.
Modemler ve Bağlantı Yavaşlığı

Modemler ve Bağlantı Yavaşlığı

Günümüzde bir çok internet kullanıcısı bağlantı hızının yavaşlığından şikayet etmektedir. Çoğu kişi bağlantı hızım neden yavaş? gibi sorular ile modemlerine şüphe ile bakmaktadırlar. Bağlantı hızı yavaşlığı nedeniyle çoğu kişi değişik modemler satın alarak çeşitli denemeler yapmaktadır. Günümüzde en çok kullanılan modem markaları Airties, TP-Link, Arescom, Pikatel ve birkaç modem daha. Bu modemlerin arasında kablonetin bizlere sunmuş olduğu netmaster modemini de katmakta fayda vardır.
Turkcell 3g Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Turkcell 3g Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Teknolojik gelişmeler ile birlikte hayatımıza giren 3g teknolojisi, ve bu hizmeti, mobil cihazlarımızda kullanmamız için bize sunan Turkcell, pek çok kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Ancak her tür teknolojik gelişmede olabileceği gibi, bazı sorunlarla karşı karşıya kalabilmemiz mümkün.
Bulut Depolama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bulut Depolama Nedir ve Ne İşe Yarar?

Çoğu zaman hepimizin karşısına bulut depolama çıkmaktadır. Birçok kullanıcıda bulut depolamanın içine girmeden bu olayın aslını öğrenememekle beraber çeşitli mağduriyetler yaşayabilmektedir.  Bulut depolama nedir? İlk önce bunu öğrenelim. Adından da anlaşıldığı gibi bir depolama alanıdır. Verilerimizi bulut bir sürücüye yani bizimle bağı olmayan bir alana saklamamızı sağlar. fakat işin teknik kısmı biraz daha farklı.
İnternet Bankacılığı Nedir?

İnternet Bankacılığı Nedir?

Teknolojinin en büyük nimetlerinden biri olan internetin, hayatımıza getirdiği en büyük kolaylıklardan biri de internet bankacılığıdır. İnternetten alışveriş, bilgi alma gibi hizmetlerin yanı sıra, fatura ödeme, para gönderme, bakiye bilgisi gibi onlarca hizmetten de yararlanılabiliyor. Ücretsiz olarak indirilen programlar ve bilgisayarda tarayıcılardan açılan banka sitelerinden işlemler rahatlıkla yapılabiliyor.
Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo, son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan bir kelime olmaya başladı. Fakat çoğu kişi, Seo’nun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyor. Seo ‘Search Engine Optimization’ terimlerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır, yani ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ demektir. Yani kısaca, Seo’nun amacı web sitelerini arama motorlarının en üst sırasına yerleştirebilmektir. Böylece sitelere erişim artar, daha fazla kitleye ulaşılmış olunur ve sonuç popüler bir site haline gelinir.
Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanılması ve Önemli Avantajları

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanılması ve Önemli Avantajları

İnternet kullanımının artması ile siber alemde gezindiğimiz zamanlarda bir hayli artış gözlendi. Özellikle son dönemlerde akıllı telefonların ve internet cafelerin sayılarının bir hayli artmasıyla beraber ortak bilgisayar ve ağ kullanımında artış yaşandı. Bu durumun en dezavantajlı yanlarından biri ise kullandığımız internet tarayıcılarında girdiğimiz sayfaların kaydedilmesi ve başkaları tarafından da o sitelere erişim yapılabilmesi olarak karşımıza çıkıyor.
Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

Google Takvim'de Grup Takvimi Oluşturma ve Kullanma

Ajanda ve organizasyonların düzenli şekilde takibi için, geliştirilen google takvim uygulamasını birçok internet kullanıcısı, detaylı olarak kullanmaktadır. Ancak oldukça büyük oranda google kullanıcısı bu özel uygulamayı pekiyi bilmiyor. Takvim uygulamasının içerisinde, kullanıcılara oldukça yararlı onlarca özellik bulunmaktadır. Çok farklı işlerde kullanılan bir özellik olan grup oluşturma hakkında, bazı bilgiler vermek, takvim uygulamasının ne kadar yararlı olduğu hakkında, daha net bilgiler verecektir. Google takvim'de grup takvimi oluşturma ile sürekli paylaşımlarda bulunduğunuz kişiler ile ortak etkinlikler için, planlama ve zaman paylaşımı yapılabilir.
Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır?

Skype Reklamları Nasıl Engellenir ve Kapatılır?

Skype pek çok kullanıcı tarafından kullanılan bir sohbet programıdır. Ancak son zamanlarda sıkça rastlanılan ve rahatsız olunan skype reklamları yüzünden uygulama oldukça tepki almaktadır. Aslında bu reklamların engellenme yolları oldukça basit bir işlem olup, herkes tarafından yapılabilir.