Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo Nedir, Nerelerde Kullanılır, Seo Araçları Nelerdir?

Seo, son zamanlarda çok sık karşımıza çıkan bir kelime olmaya başladı. Fakat çoğu kişi, Seo’nun tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyor. Seo ‘Search Engine Optimization’ terimlerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır, yani ‘Arama Motoru Optimizasyonu’ demektir. Yani kısaca, Seo’nun amacı web sitelerini arama motorlarının en üst sırasına yerleştirebilmektir. Böylece sitelere erişim artar, daha fazla kitleye ulaşılmış olunur ve sonuç popüler bir site haline gelinir.

Web sitelerinde Seo ile çalışırken çalışmaya yardımcı olacak bazı araçlara ihtiyaç duyulur. Böylece projede hatalar varsa kısa süre içinde giderilebilir yani hatasız düzgün bir çalışma için Seo araçları büyük önem taşır. Bu Seo araçlarından bazıları şunlardır;

Web Yönetici Araçları: Bu araç sitenizin genel durumunu gösterir, site hızınızı ölçer, sitede hata varsa uyarı verir. Böylece erken müdahale edebilirsiniz. Tüm site sahiplerinin kullanması gereken en önemli seo aracıdır.

Analiz Aracı: Siteye giren ziyaretçilerin yoğunluğu hakkında, neler yaptıkları hakkında genel bir analiz yapar.

Seo Trends: Kullanılan anahtar kelimelerin kontrolünü yapar.

Keyword Tool: Site içinde kullanılan anahtar kelimelerin hangi ülkeler tarafından ne kadar sıklıkla arandığının analizini yaparak bize sunar.

Website Optimizer: Sitenin farklı sürümlerini gösterir, kullanmanıza yardımcı olur.

Seo reklamlara göre çok daha düşük maliyet gerektirir. Üstelik kalıcıdır, reklamlar gibi bir sürelik değildir. Arama motorunda sürekli üst sırada kalmaya devam edersiniz. Bu yüzden tüm web sitelerinin kullanması gereken bir uygulamadır.