Yeni Kazanç Yönetim

Yeni Kazanç Yönetim "Satış Ortaklığı"

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında sürekli yükselen affiliate marketing (satış ortaklığı) ne demektir ve nasıl yapılabilir?

Bu yöntemin asıl amacı; firma, satış ortağının ürün tanıtımı yapmasıyla reklam ve pazarlama yükünden kurtulurken, satış ortağı ise ürünün reklamını yaparak kendisine ait olmayan bir ürünün satışından para kazanabilmektedir. Bu ortaklık sayesinde birçok çevre kampanyalardan daha erken haberdar olabilmektedir. Bu hizmeti sunan Türkiye ve dünya çapında siteler bulunmaktadır. Türkiye de gittigidiyor.com, logro.com.tr, reklamstore.com gibi siteler varken dünya çapında ise Amazon.com ve adsense.google.com gibi güvenilir siteler bulunmaktadır. Bahsettiğimiz Affiliate marketing sistemi ne gibi faydalar sağlamaktadır? Bu sistemin ürün sahiplerine sağladığı en büyük yarar,  ürün reklamını daha kolay ve masrafsız yapmaktır. Satış ortaklarına ise ürün çeşitliliği ve paralarını alma güvencesi sağlamaktadır. Aynı zamanda bu sistemi internetin olduğu her yerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Yetenek gerektiren bir iş olmasıyla da hangi okuldan mezun olduğunuza bakılmaksızın bu iş yapılabilmektedir. En büyük avantajı da çalışmak için herhangi bir saat zorunluluğu bulunmamaktadır.  Satış ortaklığı sistemi ile üç  şekilde para kazanılabilir. Bunlar; tıklama başına ödeme, üyelik başına ödeme ve satış başına ödeme yöntemleridir. Tıklama başına modelinde, tanıtımını yaptığınız ürüne gelen ziyaretçi ya da size verilen referans linkine tıklayarak ürün sahibinin sitesine gidilmesi ile para kazanılmaktadır. Üyelik başına ödeme modelinde, siteye yönlendirdiğiniz ziyaretçilerin, siteye üye olması ile para kazanılmaktadır. Satış başına ödeme modelinde ise kişi kendi tanıtımı ile sattığı ürünlerden, ürün sahibinin belirlediği komisyon oranında kazanmaktadır. Bu bahsedilen yöntemler tek tek olduğu gibi hepsi bir arada da yapılabilir.

İnternetten para kazanma yöntemlerinden biri olan Affiliate Marketing ‘i (Satış Ortaklığı) profesyonelce yapmak istiyorsanız daha detaylı bir araştırma yapmakta fayda vardır.

Creative Yazılım ile satış ortağı olmak için iletişime geçin.