YouTube’dan 60 FPS Video Desteği

YouTube’dan 60 FPS Video Desteği

Geçtiğimiz günlerde Youtube web sürümü sayesinde 1080 P kalitesine sahip olan videolarını 60 FPS hızında oynatma özelliğini tanıtıma çıkardı ve bu özellik oyun severleri çok memnun etmişti. Bu özellik sayesinde büyük memnuniyet ile karşılaşan firma 60 FPS hızını canlı yayınlarda da kullanılabilecek bir hale getirdi. Canlı yayınlarda 60 FPS hızı sadece HTML 5 uyumlu web tarayıcıları ile kullanılabilmektedir. Özelliğin test aşaması henüz tamamlanmadığından küçük aksilikler çıkabilmesi mümkündür.

60 FPS hızının görüntülenmesinde ki güce sahip durumda olmayan bilgisayarlar için YouTube, otomatik olarak hızını 30 FPS olarak değiştirmektedir.

Yeni eklenen bir başka özellikten daha bahsedecek olursak ,Canlı yayın da geri kaldığınız zamanlar da çalma hızınızı ikiye katlayarak , canlı yayının olduğu zamana yetişmenizi sağlamaktadır. YouTube’un yeni çıkan bu özellikleri en büyük rakibi olan Twitch Tv ‘yi pek memnun etmemiştir. İlerleyen günlerde Twitch Tv’nin de yeni özellikler ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. YouTube severler tarafından YouTube’un bu özelliği çok ilgi çekmiştir.