Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?
20Mayıs, 2015
Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

Dünya yazılım devi olan Microsoft, işletim sistemlerinden sonra en fazla kullanıcıya ulaştırdığı paket programı olan, Office’in son sürümü olan Microsoft Office 2016’nın, ön izleme sürümünü, sonunda meraklılarına sundu. Kullanıcıların genelinde, hali hazırda, bilgisayarlarında Office’in kullanılabilen bir sürüm zaten bulunmaktadır. Yeni versiyonun ön izleme sürümü için, bazı kurulum ipuçlarına ihtiyacınız olacaktır.

WinRAR Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?
18Mayıs, 2015
WinRAR Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Gelişen teknoloji ve bilgisayarlara rağmen, verilerin büyüklük sıkıntısı halen devam etmektedir. Geçmişte oldukça düşük boyutlarda üretilen programlar ve özellikle oyunlar, artık devasa boyutlara ulaştı. Bu yüzden sıkça yardımına başvurduğumuz veri sıkıştırma uygulamaları, çok işimize yaramaktadır. En popüler sıkıştırma programlarından biri olan WinRAR ne işe yarar, sorusuna detaylı şekilde cevap verelim. Belirlediğimiz tüm verilerin daha küçük boyutlarda tutulması ve sürücülerimizde yer tasarrufu yapmamızı sağlar. Metin içerili bir dosyanın yaklaşık olarak %80 oranında küçülmesini sağlar. Ancak unutulan bir detayı paylaşmakta fayda var. Mp3, DivX, JPeg gibi uzantılara sahip dosyalar zaten sıkıştırılmış formatlardır. WinRAR ile bu dosyaları %1 gibi bir oranda sıkıştırmak mümkün olur. Cep telefonu gibi mobil cihazlarda da kullanılabilen program sayesinde, özellikle fotoğrafların boyutlarını küçültebiliriz. Peki, WinRAR Nasıl Kullanılır?

TeamViewer Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?
16Mayıs, 2015
TeamViewer Etkili Şekilde Nasıl Kullanılır?

Ev ya da iş yerimizdeki bilgisayarlara, ihtiyacımız olduğunda uzak bağlantı ve kontrol programları imdadımıza yetişiyor. Hem hızlı hem de güvenli şekilde kullanımı sayesinde, TeamViewer oldukça popüler yazılımlardan birisidir. Bilgisayardan bilgisayara, cep telefonu ve tabletten bilgisayara, doğru kontrol yeteneği ile bu güne kadar oldukça fazla başarıya imza atan uygulama, bundan sonra da yenilikleri ile yerini koruyacaktır.

CCleaner Nasıl Kurulur?
16Mayıs, 2015
CCleaner Nasıl Kurulur?

Bilgisayarlar günümüzde her türlü işlemi hallettiğimiz cihazlardır. Bilgisayarlardaki zamanla başlayan ağırlaşmalar herkesin ortak sorunlarından biridir. Bu noktada CCleaner nedir sorusu sorulmaktadır. Ccleaner, bilgisayar sisteminin ilk günkü hızına kavuşmasını sağlayan bir sistem temizleme ve bakım aracıdır. Bu araç, tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

BlueStacks Nasıl Kaldırılır?
15Mayıs, 2015
BlueStacks Nasıl Kaldırılır?

Android uygulamalarının kişisel bilgisayarlarda kullanımı için geliştirilen BlueStacks nedir, nasıl kullanılır sıkça sorulmaktadır. Programın nasıl kurulduğunu bu yazılımdan öğrenebilirsiniz. Mobil teknolojilerin hayatımıza kattığı birçok uygulama ve oyunu PC’lerimizde de kullanmak için geliştirilen, yararlı bir uygulamadır. Uygulamanın bilgisayarlarımıza kurulması ile adeta bir android işletim sistemi penceresine sahip oluruz. Cep telefonundaki masa üstüne benzeyen ekranı sayesinde, Google Play ile uygulama ve oyunları indirip, kullanabiliriz. Telefon ve tabletlere göre, daha gelişmiş sistemler olan PC’ler de, popüler oyunlar oynamanın hazzı bir başka olur. Ayrıca yeterli RAM belleği olan bilgisayarlarda kullanılmasında da hiçbir sıkıntı yoktur.

Cyanogenmod Nasıl Yüklenir?
15Mayıs, 2015
Cyanogenmod Nasıl Yüklenir?

            Android’li telefonlarının arayüz görünümü veya performansından memnun olmayan kullanıcılar için, açık kaynak kodlu işletim sistemi nimetlerinden yararlanmak, günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başladı. En gelişmiş android ROM sürümü olan cyanogenmod yüklemesi için, bazı öneriler ve bu işlemin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz.

Daemon Tools Nasıl Kullanılır?
14Mayıs, 2015
Daemon Tools Nasıl Kullanılır?

Daemon Tools CD/DVD imajlarını sanal CD/DVD oluşturup daha hızlı çalıştırmanıza yarayan bir CD/DVD emülatör programıdır. Bu programı iso, cue, bin, nrg vb. uzantılı kalıp dosyalarımızı açmakta kullanırız. Kısacası Daemon Tools ile bilgisayarımızda bir hayalet CD/DVD rom oluştururuz. Bu şekilde hem CD/DVD kalabalığından kurtulmuş oluyoruz hem de bilgisayarımızı yavaşlatan CD/DVD Rom çalışmalarından kurtararak bilgisayarımızın performansını artırıyoruz. Ayrıca oluşturduğumuz sanal sürücüde kalıp dosyalarımız daha hızlı bir şekilde açılmaktadır ve çalışmaktadır.

BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır
12Mayıs, 2015
BlueStacks Kurulumu Nasıl Yapılır

Android işletim sisteminin basit bir uygulama ile kişisel bilgisayarlarımızda çalışabilmesini sağlayan BlueStacks, oldukça başarılı bir programdır. Kurulumu sonrasında bilgisayarımızda tam ekran olarak çalışarak, tüm android uygulama ve oyunlarını kullanabilmekteyiz. İlk olarak BlueStacks Kurulumu yapmalıyız. Bu işleme için programı sitesinden indirmek ile başlayabiliriz. Programın, Google Play Store üzerinden uygulama ve oyun indirebilmesi, harika bir deneyim yaşamanızı sağlıyor.